آرامش یکی از بزرگترین سرمایه هایی ست که هرفردی باید آن را داشته باشد تا از خطر بیماری در امان باشد و از نعمت های دنیا بهترین استفاده را ببرد. متاسفانه، با رشد تکنولوژی حجم فشار و استرس در بین مردم روز به روز در حال گسترش است و خطر انواع بیماری ها وجود دارد. به طبع، افراد زیادی هم تمایل دارند که بتوانند فعالیتی داشته باشند تا این فشار را کنترل کنند و به آرامش برسند. همچنین، این موهبت را به سایرین هم انتقال دهند. یکی از راه های رسیدن به آرامش و درمان بیماری ها ماساژ درمانی ست؛ اما آیا ماساژ فقط برای درمان است؟ جالب است که بدانید ماساژ برای افزایش اعتماد بنفس، تقویت سیستم ایمنی، تسکین و بهبودی درد، رفع گرفتگی عضلات، رفع دردهای عصبی و سیاتیک، عمل راحت دفع، درمان آلرژی و... کاربرد دارد. آموزشگاه هنر شهربانو افتخار دارد با آموزش کاربرماساژ که شامل یازده رشته در زمینه ی ماساژ درمانی ست، گام مؤثری در این رشته بردارد تا بانوان علاقمند بتوانند، با کمترین هزینه و ساده ترین راه آموزش های کاربردی با شیوه ی صحیح و اصولی ببینند و به راحتی وارد بازار کار شوند. برخلاف تفکر عموم این رشته در سبک های مختلف آموزش داده می شود و مختص یک روش نیست. ما افتخار داریم با روش اصولی کاربرماساژ آموزش های استانداردی داشته باشیم که در زیر معرفی می کنیم:
کاربرماساژ ماساژ رفلکسولوژی (ماساژ بازتابی) آموزش ماساژ سوئدی آموزش ماساژ تای (ماساژ یوگای تایلندی) آموزش ماساژ سنگ داغ آموزش ماساژ ریلکسی آموزش ماساژ درمانی آموزش ماساژ ارماتراپی آموزش ماساژ دیپ تیشو آموزش ماساژ شمع آموزش ماساژ شیاتسو آموزش ماساژ در شروع آموزش ماساژ اگر در نقطه ی صفر مرزی هستید باید با روش کاربر ماساژ آغاز کنید. بعد از آموزش حرفه ای می توانید، مدرک فنی حرفه ای دریافت کنید و مجوز تاسیس سالن ماساژ و مدرک کاربری داشته باشید. سرفصل های آموزش به شرح زیر است: آموزش رعایت موارد بهداشتی، ایمنی و زیست محیطی در محل انجام ماساژ؛ آموزش بکارگیری دستورالعمل های بیومکانیکی و ارگونومی (مهندسی انسانی)؛ آموزش برقراری ارتباط مؤثر و مطلوب در محیط کار و رعایت اخلاق حرفه ای در ماساژ؛ آموزش روش های آمادگی ذهنی و جسمانی کاربر (ماساژور) و توسعه و حفظ آن؛ آموزش آناتومی و فیزیولوژی تخصصی دوره کاربر ماساژ؛ آموزش موارد ممنوعیت و احتیاط های یک جلسه کامل ماساژ درمانی؛ آموزش اصولی اجرای ماساژ و روش های تکنیک های آن؛ انجام ماساژ موضعی و ماساژ عمومی کامل بدن و آموزش کامل تکنیک های ماساژ روسی کلاسیک. هنرشهربانو بعد از آموزش نمونه سؤال های آزمون کاربری کاربر ماساژ و جزوه های تکمیلی را در اختیار هنرجو قرار می دهد. این مدرک معتبر است و از خود سازمان فنی و حرفه ای گواهینامه ی قابل استعلام دریافت می کنید.
شرایط برگزاری کلاس آموزش ماساژ (شهربانو) این دوره به صورت گروهی، خصوصی و نیمه خصوصی (مهارتی و کارگاهی) طبق مقررات سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود. تعداد ظرفیت کلاس ها: کلاس های گروهی: 15 نفر کلاس های نیمه خصوصی: 8 نفر کلاس های خصوصی: 3 نفر زمانبندی کلاس: شیفت صبح و عصر شرایط ویژه برگزاری کلاس ها: برای هنرجویان کارمند و شهرستانی برگزاری کلاس ها در آخر هفته، روزهای تعطیل و ساعت عصر وجود دارد. شیوه ی آموزش: در کلاس های عملی زمان کافی برای تمرین، تکرار و نظارت مربی وجود دارد. همچنین، به منظور آمادگی بیشتر قبل آزمون فنی و حرفه ای کلاس ها برای رفع اشکال رایگان وجود دارد. شرایط دریافت مدارک آزمون فنی حرفه ای ماساژ آزمون های فنی و حرفه ای در دو بخش: آنلاین و عملی انجام می شود. درصورت قبولی در آزمون آنلاین می توانید، آزمون عملی را انجام دهید. نمره قبولی در آزمون آنلاین: 50 از 100 نمره قبولی در آزمون عملی: 70 از 100 شرایط آزمون هنرجویان فقط می توانند دوبار در آزمون شرکت کنند. اگر دوبار در آزمون قبول نشوند یا غیبت کنند، از لیست آموزشگاه حذف می شوند. درصورت غیبت یا کسب نکردن نمره قبولی در آزمون تئوری یا عملی برای شرکت در آزمون عملی دوم مجدد هزینه آزمون پرداخت می شود که به عهده هنرجوست. نمره آزمون هنرجو بعد از72 ساعت در دسترس قرار می گیرد. مدرک پایان دوره معمولاً سه تا چهار هفته بعد امتحان عملی آماده می شود و از طریق سایت سازمان فنی و حرفه ای قابل دانلود است. آزمون آنلاین یا تئوری در محل سازمان فنی و حرفه ای برگزار و آزمون عملی درآموزشگاه برگزار می شود. همراه داشتن لباس مناسب در روز امتحان عملی الزامی ست. مزایای داشتن مدارک کاربر ماساژ در هرجایی با داشتن مدرک کاربر ماساژ می توانید مجوز مرکز ماساژ دریافت کنید؛ وام اشتغال از بانک ها و موسسه ها دریافت کنید؛ این مدرک قابل ترجمه است و ارزش بین المللی دارد و مناسب برای افرادی که قبل کار ماساژ انجام داده اند و نیاز به داشتن مدرک دارند؛