چه رنگ مویی برای چه پوستی مناسب است؟

مواد استفاده شده در کراتین سرد
مواد استفاده شده در کراتین سرد چیست؟
فوریه 1, 2022
تفاوت بین کراتین گرم و سرد
فوریه 12, 2022

چه رنگ مویی برای چه پوستی مناسب است؟

به طور کلی اکثر خانم‌ها برای یک بار هم که شده با این مشکل روبرو شده‌اند که بعد از عمل رنگ کردن مو، از نتیجه کار راضی نیستند و به اصلاح می‌گویند این رنگ مو به چهره من نمی‌آید. همه ما می‌دانیم که انتخاب رنگ موی مناسب بین ده‌ها رنگ مختلف مانند انواع قهوه‌ای، انواع بلند، شرابی و قرمز و غیره امری دشوار است. چرا که انتخاب رنگ موی مناسب با چهره، علاوه بر سلیقه، اطلاعات کافی رنگ‌شناسی نیز می‌طلبد. به همین جهت است که اگر تناژ پوست طبیعی صورتتان را بدانید، می‌توانید انتخاب مناسب‌تری برای رنگ موهایتان داشته باشید.

شایان ذکر است برای شناخت بهتر ترکیب رنگ‌ها باید به فردی که اصول رنگ و مش تخصصی را می‌داند مراجعه کنید. با این روش، رنگی مناسب با چهره‌تان پیدا می‌کنید که از هماهنگی آن رنگ با پوست صورتتان رضایت خواهید داشت. با توجه به نزدیک شدن به ایام عید و علاقه‌ای که خانم‌ها به زیبا کردن موهایشان و ایجاد تغییری چشمگیر در این ایام دارند، تا پایان مقاله با ما باشید تا به طور اصولی رنگ پوستتان را بشناسید و یاد بگیرید که چه رنگی متناسب با رنگ پوستتان است.

روش تشخیص تناژ پوست

همان‌طور که گفته شد برای تشخیص رنگ مناسب برای چهره‌تان در ابتدا باید تناژ پوست خودتان را پیدا کنید. برای تشخیص این امر، شما باید در نور طبیعی روز از رگ‌های مچ دستتان کمک بگیرید. در زیر به صورت جداگانه به روش شناخت پوست سرد و پوست گرم می‌پردازیم.

تناژ پوست گرم

به طور کلی افرادی که دارای تناژ پوست گرم هستند، زیر پوستشان تناژ زرد رنگ دیده می‌شود. معمولاً این افراد در صورتی که در معرض آفتاب قرار بگیرند به راحتی بدون سوختن پوستشان برنزه می‌شوند. شایان ذکر است رگ‌های مچ دست این افراد در زیر نور طبیعی روز به رنگ سبز می‌باشد. همچنین اگر مقواهایی به رنگ نقره‌ای و قرمز کنار صورت این اشخاص نگه‌داریم، رنگ قرمز خیلی تناسب بیشتری با چهره‌شان دارد. به همین ترتیب با نگه‌داشتن مقوای سفید در کنار صورتشان در نور طبیعی و بدون کرم پوستی، رنگ پوست این افراد طلایی دیده می‌شود. به طور کلی افرادی که پوستشان گرم است، رنگ چشمانشان تیره مانند قهوه‌ای و مشکی است. این افراد معمولاً موهایی بلوند، قهوه‌ای یا سیاه دارند.

رنگ موی مناسب با تناژ پوست گرم

افرادی که دارای پوست‌های گرم هستند باید از پایه رنگ‌هایی دارای طلایی، قرمز و نارنجی به جهت شاداب‌تر شدن چهره‌شان استفاده کنند. دقت داشته باشید از به کار بردن رنگ‌هایی که رنگ خاکستری، آبی و بنفش دارند، برای این پوست‌ها اجتناب کنید. در کل رنگ مناسب برای پوست‌های گرم، شامل رنگ‌های قهوه‌ای تیره، قهوه‌ای طلایی، قهوه‌ای گرم، طلایی گرم، بلوند طلایی و هایلایت‌های قرمز می‌باشند.

تناژ پوست سرد

افرادی که زیر پوستشان تناژ صورتی رنگ دارند، تناژ پوستشان سرد است. این اشخاص همان کسانی هستند که هنگام برنزه کردن دچار آفتاب‌سوختگی می‌شوند. شایان ذکر است رنگ‌های آبی، بنفش و قرمز به این افراد فوق‌العاده می‌آید. رنگ نقره‌ای با پوستشان بیشتر سازگاری دارد و اکثراً دارای چشم‌های آبی، سبز و خاکستری هستند. رنگ رگ‌های مچ دست این افراد در نور طبیعی به رنگ آبی و بنفش دیده می‌شود. در صورت نگه داشتن مقوای سفید در کنار صورتشان بدون هیچ آرایشی در نور طبیعی پوستشان آبی رنگ دیده می‌شود.

رنگ موی مناسب با تناژ پوست سرد

افرادی که دارای پوست سرد می‌باشند، بهتر است از رنگ‌های خاکستری سرد، بلوندهای سرد، پلاتینی، یخی و رنگ‌های قهوه‌ای استفاده کنند. افرادی که پوست سرد و تیره دارند بسیار مناسب برای انتخاب رنگ‌های سیاه یا اسپرسو هستند. شایان ذکر است اشخاص با پوست سرد جداً از رنگ‌های طلایی، قرمز، زرد و برنزه اجتناب کنند.

رنگ موی مناسب انواع پوست

با توجه به شناخت پوست‌های سرد و گرم، اکنون می‌خواهیم اطلاعاتی در خصوص انواع پوست و رنگ و مش تخصصی متناسبتان به شما عزیزان زیباپسند ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

رنگ موی مناسب پوست سبزه

برای افرادی با رنگ پوست سبزه روشن، رنگ موی قهوه‌ای بسیار مناسب است. همچنین برای افرادی با پوست سبزه متوسط، رنگ‌های فندقی و عسلی برای موهایشان بسیار پرکاربرد است. به همین ترتیب برای افرادی که دارای رنگ پوست سبزه تیره هستند، رنگ موهای نسکافه‌ای و بلوطی بسیار زیبا است. لازم به ذکر است برای اشخاصی که پوستی سبزه با تناژ سرد دارند رنگ‌های قهوه‌ای به همراه هایلایت‌های روشن متناسب است. همچنین اشخاصی با پوست سبزه و تناژ پوستی گرم بهتر است رنگ‌های شکلاتی و فندقی را استفاده کنند.

رنگ موی مناسب پوست روشن

در خصوص افرادی که پوست روشن دارند، باید بدانید که رنگ مناسب موهایشان بر اساس تناژ پوست و رنگ چشمشان انتخاب می‌شود. برای موهای افرادی که دارای پوست روشن و چشمانی عسلی رنگ هستند، رنگ‌های بلوطی، قهوه‌ای، طلایی و بلوندهای تیره مناسب است. همچنین افرادی با پوست روشن و چشمانی تیره باید از رنگ موهای سرد استفاده کنند. از گزینه‌های مناسب در زمینه رنگ و مش تخصصی برای افرادی که دارای پوست روشن هستند، بلوندهای طلایی، بلوند سفید، بلوند خاکستری، حنایی قهوه‌ای و رنگ قرمز را می‌توان نام برد.
رنگ موی مناسب پوست گندمی

از رنگ‌های مناسب برای پوست گندمی، باید به قهوه‌ای تیره گرم و قهوه‌ای روشن سرد اشاره کرد. از آنجا که پوست گندمی مابین پوست روشن و پوست تیره است، به نسبت تیره و روشن بودن پوستتان می‌توانید از همان قوانین برای انتخاب رنگ مو استفاده کنید.

رنگ موی مناسب پوست کاراملی

طیفی از رنگ‌های بلند تیره و قهوه‌ای تیره بسیار مناسب این رنگ پوست است. دقت داشته باشید آرایشگران لاین رنگ و مش تخصصی هایلایت‌های گرم روی موهای تیره را به طرز زیبایی ادغام می‌کنند.

 رنگ موی مناسب پوست زیتونی

به طور کلی رنگ‌های گرم مکمل این رنگ پوست هستند. در صورت داشتن این رنگ پوست بهتر است از رنگ‌های بلوند تیره، قهوه‌ای تیره و روشن، همچنین رنگ‌های دودی استفاده کنید.

نکاتی در خصوص تغییر رنگ مو  بر اساس رنگ پوست

سعی کنید تا حد امکان از تغییر یکباره رنگ مو، مثلاً از بلوند به مشکی جلوگیری کنید. به طوری که رنگ موهایتان را نزدیک به موهای خودتان انتخاب کنید. شما می‌توانید از هایلایتی همرنگ با سایه موهایتان برای تغییر رنگ استفاده کنید. شایان ذکر است سایه مو یعنی همان رنگی که بعد از قرار گرفتن زیر نور آفتاب روی موهایتان مشاهده می‌کنید. همچنین می‌توانید اگر دارای چشمانی روشن با پوست تیره هستید، رنگ‌های روشن را برای تغییر دادن رنگ موهایتان استفاده کنید. ولی اگر رنگ چشمانتان تیره است، بهتر است رنگ مویتان نزدیک به رنگ طبیعی موی خودتان باشد.

هایلات مو

یکی دیگر از روش‌هایی که زیبایی شما را دو چندان می‌کند، هایلات کردن مو و رنگ و مش تخصصی موهایتان است. البته باید دقت کنید این تغییر با رنگ پوست و چشم شما تناسب داشته باشد. در کل برای موهایی به رنگ قهوه‌ای تیره، هایلایت عسلی و طلایی مناسب است. به همین ترتیب برای خانم‌هایی با پوست و مویی تیره و با چشمانی قهوه‌ای، هایلایت شکلاتی و شیری بسیار هماهنگ است. دقت داشته باشید هایلایت کاراملی زیباترین انتخاب برای خانم‌هایی است که پوستشان برنزه است و چشمانی رنگی با موی تیره دارند. به همین ترتیب مناسب‌ترین هایلایت برای افرادی که پوست روشنی دارند، دو رنگ خاکستری و بلوند بژ می‌باشد. همچنین اگر پوست شما روشن است و چشمانتان تیره رنگ، بهتر است هایلایت هلویی و بلوند طلایی را امتحان کنید.

چه رنگ مویی سن را کم نشان می‌دهد؟

نگرانی‌ای که با بالا رفتن سن در افراد به چشم می‌خورد این است که بتوانند با انتخاب رنگ مویی مناسب شادابی و طراوت سن جوانی را در چهره‌شان زنده نگه دارند. اکنون که با انواع تناژ پوست آشنا شدید، دقت کنید اگر پوست شما تیره است برای بشاش شدن چهره‌تان می‌توانید از رنگ‌های قهوه‌ای طلایی، بلوطی قرمز و شکلاتی استفاده کنید. به همین ترتیب اگر پوست شما روشن است برای حفظ جذابیت جوانی بهتر است از رنگ‌های بلوند طلایی، بلوند صورتی، مسی و کاراملی استفاده کنید. با همه این اوصاف بهتر است کار را به کاردان بسپارید تا از بشاش و جذاب بودن چهره‌تان بعد از رنگ کردن موهایتان مطمئن باشید. لازمه این امر سپردن کار به کسی است که تجربه بالایی در زمینه انجام رنگ و مش تخصصی دارد.

کلام آخر

همان‌طور که می‌دانید رنگ گردن مو زیبایی خاصی به چهره شما می‌بخشد. به همین جهت اکثر خانم‌ها برای اینکه تغییری در چهره‌شان بدهند، اقدام به رنگ کردن موهایشان می‌کنند. با توجه به مطالب گفته شده در این مقاله رنگ و مش تخصصی مناسب با پوست شما باید توسط فردی که لاین کاری‌اش رنگ و مش تخصصی است صورت بگیرد. ما در مجموعه زیبایی شهربانو با پرسنلی آموزش‌دیده با مدارک بالا در خصوص لاین رنگ و مش تخصصی، آمادگی لازم را داریم تا متناسب با رنگ خاص چهره خودتان، بهترین و ماندگارترین چهره‌تان را برای عید امسال به شما هدیه کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *