لیزر موهای زاید برای کدام قسمت بدن مناسب است؟

روش‌های لاغری با انواع دستگاه لاغری
آوریل 12, 2022
نکاتی که در زمان آموزش رنگ و مش مو به شما گفته می‌شود
آوریل 24, 2022

لیزر موهای زاید برای کدام قسمت بدن مناسب است؟

یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر در زیبایی پوست، حذف موهای زائد بدن است. شاید شما هم جزو افرادی باشید که دوست دارید بدانید لیزر موهای زائد برای چه قسمت‌هایی مناسب‌تر است و یا به آموزش لیزر موهای زائد علاقه‌مند هستید، در این مقاله به شما خواهیم گفت که لیزر برای چه بخش‌هایی از بدن مناسب است. اما پیش از هر چیز باید دید از بین بردن موهای زائد با استفاده از چه دستگاه‌هایی انجام می‌شود. پس با ما همراه باشید.

انواع روش‌های حذف موهای زائد

در ابتدای آموزش لیزر موهای زائد باید بدانید که از بین بردن موهای زائد از طریق دستگاه به دو روش انجام می‌شود:

روش اول استفاده از سیستم‌های لیزری است که شامل لیزر با طول موج بالا، دایود و الکساندریت (لیزر با طول موج پایین) است. دستگاه‌های اپوجی پلاس، الیت پلاس، مونولیث، لوترونیک، مدیواستار و… در این دسته قرار می‌گیرند. روش دوم استفاده از سیستم‌های غیر لیزری مانند آی پی آل و ای لایت است که از طریق سیستم فلش لامپ زنون عمل می‌کنند و در کنار نور از امواج رادیوفرکانس استفاده می‌کنند. این روش روی موهای نازک و بسیار کوچک نیز مؤثر است.

یکی از اولین قدم‌ها برای آموزش لیزر موهای زائد و پیش از لیزر، انجام مشاوره است. رنگ پوست، ضخامت موها، جنس موها مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورتی که  فرد دچار انواع بیماری‌های پوستی مانند پسوریازیس، تبخال، کهیر، اگزما و… باشد، لیزر برای شخص انجام نمی‌شود. همچنین لیزر برای موهای بسیار نازک و کرکی و نواحی که پوست بسیار نازکی دارند انجام نمی‌شود.

از بین بردن موهای زائد با استفاده از لیزر چگونه انجام می‌شود؟

برای از بین بردن موهای زائد با استفاده از لیزر پرتوهای نور با توجه به مقصد مورد نظر، به اندازه طول موج‌های مختلف تنظیم می‌شوند و با توجه به خواست افراد، تاثیرات متفاوتی روی ناحیه مورد نظر ایجاد می‌کنند. در آموزش لیزر موهای زائد به شما گفته می‌شود که اشعه‌های لیزر روی ملانین مو تأثیر می‌گذارد. ملانین بخشی از ریشه مو است که تعیین‌کننده رنگ موها است. اشعه به ریشه نفوذ کرده و ملانین را تحت تأثیر قرار می‌دهد و در نهایت باعث از بین رفتن ریشه مو می‌شود. در نهایت می‌توان گفت هر چقدر موها ضخیم‌تر و تیره‌تر باشند، لیزر تأثیر بهتری در از بین بردن موهای زائد خواهد داشت.

وجود ملانین در ریشه و روشن بودن پوست مانع از سوختگی آن با استفاده از لیزر می‌شود و در نتیجه می‌توان گفت که افرادی که پوست روشن‌تری دارند و در عین حال موهای ضخیم‌تر و تیره‌تری دارند، بهترین گزینه برای انجام لیزر هستند.

لیزر برای کدام بخش‌های بدن مناسب است؟

در ادامه از آموزش لیزر موهای زائد به شما خواهیم گفت که موهای کدام یک از بخش‌های بدن را می‌توانید با استفاده از لیزر از بین ببرید.

۱.صورت

بسیاری از افراد برای لیزر موهای زائد صورت مراجعه می‌کنند. در واقع صورت یکی از اندام‌هایی است که افراد بسیاری دوست دارند موهای زائد آن را لیزر کنند. با لیزر کردن پوست صورت، نه تنها موهای زائد آن از بین می‌رود، بلکه پوستی نرم و لطیف خواهید داشت و پوست شما را از عوارض جانبی روش‌های دیگر مانند جوش محافظت می‌کند. با انجام این کار از شر موهای زیرپوستی و جوش خلاص خواهید شد.

البته برخی افراد که موهای نازک‌تری دارند، تنها برای نواحی پشت لب و زیر چانه برای لیزر مراجعه می‌کنند. به این ترتیب هم موهای زائد این نواحی از بین می‌رود و هم در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنند. چرا که همان‌طور در بخش‌های ابتدایی آموزش لیزر موهای زائد گفته شد، لیزر روی موهای تیره و ضخیم بهتر جواب می‌دهد. وجود موهای زائد در بخش زیر چانه گاهی به خاطر عوامل هورمونی است و به همین خاطر افرادی که برای لیزر این بخش‌ها مراجعه می‌کنند، ابتدا باید از غیر هورمونی بودن این بخش‌ها اطمینان حاصل کنند.

۲.زیر بغل

زیر بغل یکی از بخش‌هایی است که گزینه مناسبی برای لیزر است و به ژیلت و تیغ حساس است و بیشتر افراد با اصلاح موهای این ناحیه دچار خارش می‌شوند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به آموزش لیزر موهای زائد علاقه‌مندید، شاید تصور کنید لیزر موهای زائد در این ناحیه به غدد لنفاوی موجود در این اندام آسیب می‌رساند. اما واقعیت این است که طول موج انتخاب شده برای این ناحیه به حدی کوتاه است که هیچ آسیبی به غدد لنفاوی وارد نمی‌کند و به دلیل داشتن موهای زبر و تیره یکی از بهترین نواحی برای انجام لیزر است.

۳.شکم و سینه

بیشتر آقایان برای لیزر کردن موهای زائد خود در این نواحی مراجعه می‌کنند. چرا که خانم‌ها معمولاً در این بخش موی زائد بسیار نازک و کم رنگی دارند که لیزر جوابگوی آن‌ها نیست. موهای زائد خانم‌ها در این ناحیه بیشتر به خاطر عوامل هورمونی است که باید درمان شود.

۴.ساق‌ها و ران پا

نواحی ساق و ران‌ها به دلیل اینکه اصلاح کردن آن‌ها با استفاده از لیزر زمان بر است و اپیلاسیون آن‌ها نیز دشوار است، می‌توانید از لیزر برای از بین بردن موهای زائد این مناطق استفاده کنید. با چند جلسه مراجعه، موهای این بخش کاملاً نازک و کم رنگ می‌شود.

۵.دست‌ها

دست‌ها یکی از بخش‌های پرطرفدار برای لیزر است که هم خانم‌ها و هم آقایان تمایل دارند موهای این بخش‌ها را لیزر کنند. لیزر موهای زائد دست‌ها، نه تنها پس از مدتی باعث نازک شدن آن‌ها می‌شود، بلکه ظاهری نرم و درخشان به پوست دست‌ها می‌بخشد.

۶.گردن و پشت کمر

دسترسی به این نواحی دشوار است و به همین خاطر بیشتر افراد لیزر را بهترین گزینه برای از بین بردن موهای زائد این نواحی می‌دانند. گردن یکی از بخش‌هایی است که خانم‌ها به دلیل استفاده از لباس‌های یقه‌باز بیشتر از آن استقبال می‌کنند. لیزر موهای زائد در این ناحیه، درخشندگی و زیبایی خاصی به آن می‌بخشد. نه تنها از شر این موها راحت می‌شوید، بلکه عوارض جانبی روش‌های دیگر مانند زبر شدن موها و خارش را در این ناحیه تجربه نخواهید کرد. در صورتی که این بخش موهای زائد ضخیم و تیره‌ای دارید، بهتر است از لیزر برای از بین بردن آن‌ها استفاده کنید. البته این بخش‌ها را همه افراد برای لیزر انتخاب نمی‌کنند و بیشتر افرادی که برای انجام لیزر کل بدن مراجعه می‌کنند، خواهان لیزر این بخش‌ها نیز هستند.

۷.کشاله ران و بکینی

موهای زائد رشد کرده در این بخش‌ها تیره و ضخیم هستند و یکی از بهترین گزینه‌ها برای لیزر می‌باشند و افراد نیز تمایل به دریافت آموزش لیزر موهای زائد در این ناحیه هستند. اصلاح کردن با استفاده از تیغ و ژیلت در این نواحی باعث ایجاد خارش و جوش و حساسیت می‌شود. همچنین با استفاده از این روش‌ها، پس از گذشت مدتی موها ضخیم‌تر شده و باعث تیره شدن و ایجاد لک در این مناطق می‌شود. از سوی دیگر اگر به فکر انجام اپیلاسیون این مناطق هستید، باید بدانید که با درد شدیدی همراه است و بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد در نواحی بکینی استفاده از لیزر است. در صورت استفاده از لیزر در این نواحی، موها نازک و کم رنگ می‌شود و هیچ‌گونه درد و ناراحتی احساس نخواهید کرد.

با استفاده از لیزر از شر خارش و جوش خلاص می‌شوید و پوستی نرم و لطیف خواهید داشت و از سوی دیگر از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه است.

۸.کل بدن

در ادامه آموزش لیزر موهای زائد باید بدانید که برخی از افراد که به ظاهر خود اهمیت بسیاری می‌دهند، معمولاً برای لیزر موهای زائد کل بدن مراجعه می‌کنند. خبر خوب این است که شما می‌توانید برای تمامی موهای زائد بدن خود با استفاده از لیزر مراجعه کنید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که لیزر کل بدن در طول یک جلسه امکان‌پذیر نیست و بسته به میزان موهای زائد تعداد جلسات برای مراجعه نیز متفاوت است. در صورتی که پوست روشنی دارید و موهای زائد شما ضخیم و تیره هستند، به شما توصیه می‌کنیم برای لیزر موهای زائد کل بدن مراجعه کنید.

کلام آخر

در این مطلب با نواحی مناسب برای لیزر آشنا شدید. آموزشگاه آرایشگری شهربانو ارائه‌دهنده خدمات لیزر و آموزش لیزر موهای زائد می‌باشد. در صورت تمایل به دریافت این خدمات و یا یادگیری کار با دستگاه لیزر با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *