لیزر موها‌ی زائد را می‌توان در همه‌ی قسمت‌های بدن انجام داد. این روش با استفاده از پالس‌های نور لیزر بر روی فولیکول مو انجام می‌شود و باعث از بین رفتن مو و عدم رشد مجدد آن می گردد. در این مقاله قصد داریم به بررسی اینکه لیزر موهای زائد بدن چگونه انجام می شود و نکات مهمی که لازم است در این رابطه بدانید بپردازیم.

نکات مهم در انتخاب مرکز لیزر

زمانی که قصد دارید عمل لیزر موهای زائد بدن را انجام دهید، بدون شک در گام اول به دنبال یک مرکز معتبر می گردید. چرا که به جرأت می توان گفت مهمترین نکته که بر نتیجه لیزر تأثیر دارد، انتخاب یک مرکز خوب و معتبر است. مرکز معتبر لیزر در شهر ری یک انتخاب خوب است؛ زیرا بعضی مراکز زیبایی پوست و مو گاهی از روی عدم مهارت لازم باعث اتفاق‌های ناخوشایندی مثل سوختگی پوست می‌شوند. پس فقط تبلیغات گسترده نمی‌تواند ملاک مناسبی برای انتخاب باشد و عوامل زیر باید از طرف شما در هنگام انتخاب در نظر گرفته شود:

  • مجموعه دارای مجوزو اپراتور دارای صلاحیت و مدرک معتبر باشد.

 دیگر وقت آن رسیده که دریافت خدمات پوست و مو در سالن های زیبایی، اسپا و … را فراموش کنید و برای خودتان ارزش قائل شوید؛ برای انجام لیزر باید حتما به یک مجموعه دارای مجوز مراجعه کنید. انجام فرآیند لیزر موهای زائد کل بدن عموما باید توسط پزشک متخصص پوست و مو و یا اپراتوری که دوره آموزشی لیزر و کار با دستگاه را گذارنده است، انجام شود.

  • تمامی پروتکل‌ها و موازین بهداشتی رعایت شود.

در شرایط فعلی که تمام دنیا درگیر ویروس جدید کوید ۱۹ است، یکی از نکات مهم در لیزر موهای زائد این است که می بایست این نوع خدمات را از کلینیکی دریافت کنید که تمامی پروتکل های بهداشتی در آن رعایت شود.

  • از دستگاه های به روز و پیشرفته لیزر استفاده شود

استفاده از دستگاه های لیزر قدیمی مانند دایود و IPL به دلیل اثرگذاری اندک، باعث هدر رفتن بودجه شما می شوند. بنابراین، قبل از انجام لیزر از برند و سال ساخت دستگاهی که برای لیزر استفاده می شود و کارایی آن اطمینان حاصل کنید. برای بدن تان ارزش قائل شوید و از روش لیزر موهای زائد جدید استفاده نمایید.

  • از دستورالعمل مناسب استفاده شود

دستور العمل های لیزر برای هر شخص باید  متناسب با پوست و موی خودش باشد. لیزر مو اگر با دستگاه هایی که مناسب پوست شما نباشد انجام شود، موهای زائد را از بین نمی برند و باعث ضخیم شدن موهای نازک و بروز عوارضی همچون تغییر رنگ یا سوختگی پوست می شود. بنابراین برای انجام هر یک از خدمات لیزر موهای زائد پوست تیره یا روشن، لیزر موهای زائد ساق پا یا هر قسمت دیگر از بدن باید از دستگاه های مناسب بهره گیری شود.

سوختگی با لیزر و درمان

 گاهی ممکن است که در روند لیزر درمانی روی موهای زائد سوزش و داغی احساس شود؛ چون نور متمرکز توسط پیازه‌ی مو در حال جذب شدن است و افرادی که پوست حساس دارند دچار سوختگی و درد در لیزر موهای زائد می‌شوند؛ اما علت این سوختگی، ناشیانه رفتار کردن آن پزشک یا اپراتور است که درجه‌ی مناسب را انتخاب نکرده است. میزان مقاومت پوست و رنگ پوست باید در عمل لیزر درمانی در نظر گرفته شود. در هنگام سوختگی از خشک بودن محل سوختگی مطمئن باشید. سپس از کمپرس یخ استفاده کنید. پماد زینک اکسید استفاده شود تا جای لک و تاول ریز نماند. در لیزر موهای زائد با ژل عملیات خنک سازی صورت، با استفاده از ژل مخصوص انجام می شود که در جلوگیری از سوختگی و سایر آسیب ها به پوست مؤثر است.

با چند جلسه لیزر موهای زائد از بین می‌رود

مدت زمان تقریبی ریزش مو با لیزر بین 2 تا 4 هفته است. فولیکول مو طی فرآیند لیزر از بین می‌رود. سپس با جایگزین کردن فولیکول‌های مرده به شکل پوست مرده از بدن خارج می‌شوند. در هنگام درمان باید چرخه‌ی رشد مو از بین برود و طی این فرآیند نباید از اپیلاسیون یا بند استفاده کرد. طول درمان بستگی به شرایط فیزیکی و ناحیه‌ای که قرار است لیزر شود دارد. لیزر ناحیه تناسلی زمان طولانی نیاز دارد و باید حداقل 12 ساعت قبل لیزر تمام موهای زائد شیو شده باشند. فراموش نکنید که حداقل 6 هفته باید از وکس و اپیلاسیون خودداری کرد. در هنگام لیزر شاید نیاز به خنک کننده یا بی‌حسی داشته باشید که می‌تواند در زمان لیزر کمک کننده باشد.

مزایا و معایب لیزر موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد فواید و مضرات خاص خود را دارد که برخی از آن ها عبارتند از:

فواید: حذف موهای زائد بدن با استفاده از لیزر یک درمان دائمی به شمار می آید و پس از انجام آن، شما برای همیشه از شر موهای زائد بدن و روش های سنتی حذف موهای زائد از جمله تیغ، اپیلاسیون، موبر و.. خلاص می شوید. در ضمن این شیوه برای تمامی نواحی بدن کاربرد دارد. شاید فکر کنید که لیزر موهای زائد درد دارد. اما حقیقت این است که این درد کمتر از دردی است که در زمان اپیلاسیون تحمل می کنید.

مضرات: اگر تمامی نکات لازم در مورد لیزر موهای زائد بدن رعایت شود، این شیوه درمان هیچ گونه عوارضی در پی نخواهد داشت. تنها ایرادی که بر این روش وارد است، دوره درمانی طولانی می باشد. اگر فکر می کنید که لیزر موهای زائد هزینه زیادی می طلبد باید گفت که پرداخت این هزینه نه تنها زیاد نیست بلکه با توجه به دائمی بودن درمان در واقع یک صرفه جویی به شمار می آید.

چه سنی برای لیزر مو مناسب است

از زمانی که هورمون‌های جنسی شروع به فعالیت می‌کنند موهای زائد، رشدشان را آغاز می‌کنند؛ اما باید به نظر متخصصان احترام گذاشت و لیزر را از سن کم انجام نداد و تا 18 سالگی صبر کرد. بنابراین بهترین زمان برای انجام لیزر موهای زائد چانه یا لیزر موهای زائد غبغب و هر ناحیه دیگر از بدن بالای ۱۸ سالگی می باشد.

لیزر موهای صورت

پوست صورت بسیار حساس است و از سویی، لیزر صورت در بین بانوان بسیار طرفدار دارد. یکی از مزایای لیزر موهای زائد صورت درد کم، تغییر در رنگدانه‌های پوست و روشنی می‌شود. لیزر، موهای زیرپوستی را از بین می‌برد. موهای کرکی با لیزر از بین می‌روند و بهترین دستگاه، دستگاه الکساندرایت کندلاست که بسیار ایمن و قوی ا‌ست. تعداد جلسه‌های لیزر موهای صورت بستگی به ضخامت و کیفیت پوست بین 6 تا 8 جلسه زمان نیاز دارد. در مورد اینکه آیا لیزر موهای زائد دائمی است یا خیر باید بگوییم که بله دائمی است اما با توجه به تفاوت پوست در افراد مختلف و حتی نواحی مختلف بدن یک فرد ممکن است گاها موها دوباره رشد کرده و نیاز به جلسات دیگری برای حذف کامل داشته باشند.

نکته‌ ی مهم: مراقبت بعد لیزر صورت بسیار مهم است. اگر در فصل گرما باشید، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. یک شب قبل لیزر شیو کنید. بعد لیزر از ژل‌های خنک‌کننده، ترمیم کننده یا آلوئه ورا استفاده شود.

لیزر موهای زائد چقدر طول می کشد؟

حذف موهای زائد بدن در لیزر درمانی به وسیله اشعه نور انجام می شود که مستقیما بر فولیکول مو تأثیر گذاشته و از رشد آن جلوگیری می کند. این عمل در طی جلسات متعدد انجام شده و کم کم موها از آن ناحیه حذف می شوند. تعداد جلسات و زمان هر جلسه با توجه به ناحیه تحت درمان تعیین می شود. به عنوان مثال هر جلسه از لیزر موهای زائد پیشانی نهایتا ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می کشد. در حالی که لیزر موهای زائد شکم نیاز به زمان بیشتری دارد.

هزینه لیزر موهای زائد کل بدن

هزینه لیزر موهای زائد بدن در مجموعه ی هنر شهربانو در شهرری با مدیریت بانو ورکیانی از 80.000 تومان تا 1.200.000 تومان برای لیزر کل بدن (فول بادی) متغیر است. لیزر مو دارای تعرفه های مختلفی برای هر ناحیه از بدن است. هزینه لیزر صورت با هزینه لیزر موهای زائد زیر بغل و یا لیزر بیکینی متفاوت می‌باشد. اگر می خواهید هزینه لیزر برایتان مقرون به صرفه تر باشد، می توانید پکیج لیزر فول بادی را انتخاب کنید.

برای اطلاع از تخفیف پکیج های لیزر می‌توانید با شماره  09126218658 تماس بگیرید.