قطعاً برای بیشتر بانوان پیش آمده که هنگام پوشیدن لباس دلخواه، از اندام خود در لباس، رضایت کافی نداشته و در ناحیه شکم، پهلو یا باسن و … شاهد ظاهری نامطلوب هستند؛ و مطمئناً از انواع رژیم غذایی و ورزش، نتیجه‌ی رضایت بخشی برایشان حاصل نشده است. اما عزیزان اصلاً نگران نباشید. با پیشرفت علم پزشکی شما می‌توانید با استفاده از انواع روش‌های لاغری موضعی  به اندام مطلوب خود برسید. لاغری با دستگاه کویتیشن هنر شهربانو در تهران – شهر ری یکی از انواع روش‌های نوین لاغری است. با ما همراه باشید تا به بررسی نحوه انجام این روش لاغری موضعی و همچنین مزایا و معایب آن بپردازیم.

دستگاه کویتیشن چیست؟

دستگاه کویتیشن، نوعی دستگاه مدرن برای پیکرتراشی یا همان کانتورینگ بدن است. در لاغری به روش کویتیشن هیچ نیازی به عمل جراحی یا بیهوشی در اتاق عمل نیست و یک روش کاملاً غیر تهاجمی برای از بین بردن چربی‌ها و درمان چاقی موضعی در نواحی مختلف بدن است. لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن بیشتر برای نواحی زیر می‌تواند مؤثر واقع شود :

 • پهلو
 • شکم
 • بازوها
 • نواحی مختلف ران‌ها
 • نواحی تجمع چربی زیر سینه و گردن

نحوه عملکرد دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن، امواجی با فرکانس پایین و شدت بالا (امواج اولترا سونیک و امواج رادیویی) تولید می‌کند. این امواج به مولکول‌های آب میان بافت‌ها برخورد کرده و سبب ایجاد حباب‌های ریزی در اطراف سلول‌های چربی می‌شوند. این حباب‌ها که تحت تأثیر امواج مذکور قرار دارند با دیواره سلول‌های چربی برخورد کرده و در نهایت سبب پاره شدن آن‌ها و خارج شدن چربی از درون آن‌ها می‌شوند. این امر سبب می‌شود چربی‌های موجود در بدن به شکل مایع در آمده و از طریق مجاری ادراری و یا سیستم لنفاوی دفع گردند. اگر این عمل طی جلسات مختلف در نواحی شکم و پهلو انجام پذیرد، این پروسه را لاغری شکم و پهلو با دستگاه کویتیشن گویند.

در روش لاغری با دستگاه کویتیشن لازم است چندین جلسه پی در پی (حداقل ۶ تا ۱۰ جلسه) با فواصل زمانی ۷۲ ساعت به کلینیک لاغری با دستگاه کویتیشن مراجعه نمایید. شایان ذکر است که مدت زمان هر جلسه حداقل ۲۵ و حداکثر ۵۰ دقیقه به طول می‌انجامد. برای آنکه در طول این دوره، درمان رضایت بخشی داشته باشید نکات زیر را رعایت کنید:

 1. از یک رژیم غذایی سالم و با کمترین میزان چربی استفاده کنید. سعی کنید در طول دوره درمان، مواد غذایی پرکالری و پرکربوهیدرات را کمتر مصرف کنید.
 2. در طول دوره درمان از ورزش کردن غافل نشوید.
 3. نیم ساعت پیش از حضور در جلسه به پیاده‌روی یا ورزش‌های هوازی بپردازید. اگر هدف شما لاغری شکم با دستگاه کویتیشن است حتماً حرکات مربوط به شکم را فرا بگیرید.
 4. برای آنکه به دفع چربی‌ها کمک کنید حتماً روزی حداقل ۸ لیوان آب بخورید.
 5. به طور منظم، تمام جلسات تعیین‌شده جهت درمان را در مرکز حاضر شوید.

مزایای لاغری یا دستگاه کویتیشن

اگر نمی‌دانید که مزایای لاغری با دستگاه کویتیشن چیست به موارد ذیل توجه فرمایید:

 • لاغری با استفاده از این دستگاه یک شیوه غیرتهاجمی است و نیازی به بی حسی یا بیهوشی ندارد.
 • لاغری ران با دستگاه کویتیشن هیچ گونه درد، ناراحتی، جراحت و یا خونریزی‌ای به دنبال نخواهد داشت.
 • در همان جلسات اولیه شاهد نتایج مطلوب (لاغری ناحیه مورد نظر) خواهید بود.
 • هزینه لاغری با دستگاه کویتیشن در برابر اعمال جراحی لاغری بسیار مقرون به صرفه‌تر است.
 • در این روش، چربی‌ها به صورت کاملاً طبیعی از بدن دفع می‌شوند. و این امر موجب کاهش هر چه بیشتر عوارض لاغری با دستگاه کویتیشن می‌شود.

آیا لاغری با دستگاه کویتیشن عوارضی هم به دنبال دارد؟

خوشبختانه عوارض لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن بسیار کم و در حد بروز حساسیت یا قرمزی پوست در ناحیه می‌باشد که نهایتاً در طول چند روز رفع خواهد شد. اما این روش درمانی، برای برخی از افراد منع شده است. اگر جزو افراد زیر هستید نمی‌توانید از آن استفاده نمایید.

 • افراد زیر ۱۸ سال (به دلیل اینکه در سن رشد قرار دارند.)
 • بانوان باردار (برای اطلاع از تجربیات دیگران می‌توانید مطالب لاغری شکم با دستگاه کویتیشن نی نی سایت را مطالعه کنید.)
 • افرادی که در ناحیه مورد نظر ایمپلنت دارند.
 • وجود دستگاه‌های فلزی در بدن مانند تنظیم ضربان قلب، دستگاه آیودی و یا پروتزهای فلزی.
 • افراد مبتلا به صرع
 • افراد دارای بیماری‌های خاص همچون بیماری قلبی و عروقی، دیابت، فشارخون، سرطان و...

هزینه درمان با دستگاه کویتیشن

قیمت لاغری با دستگاه کویتیشن و هزینه‌ای که باید پرداخت کنید به چند عامل بستگی دارد که عبارت‌اند از: تعداد نواحی‌ای که قرار است درمان صورت گیرد، تعداد و مدت زمان جلسات دوره درمان، هزینه مشاوره و حق‌الزحمه متخصصین.

لاغری با دستگاه رادیو فرکانسی

لاغری با دستگاه آر اف نیز همانند درمان با دستگاه کویتیشن، روشی فوق‌العاده مؤثر جهت کاهش سایز و داشتن اندام متناسب و سفت می‌باشد. این دستگاه نیز امواج رادیو فرکانسی که طول موج پایین و شدت بالایی دارند تولید می‌کند. این امواج با نفوذ به بافت‌های چربی و انتقال گرما به آن‌ها سبب تجزیه و از بین رفتن سلول‌های چربی می‌شوند. نکاتی که باید در درمان به این شیوه انجام دهید همان مواردی هستند که در درمان به روش کویتیشن بیان شد. همچنین افراد زیر ۱۸ سال، بانوان باردار، بیماران قلبی، صرعی، فشارخون و دیابتی و همچنین افرادی که ایمپلنت یا پروتز فلزی در بدن دارند نباید از این شیوه درمانی استفاده کنند.