عوارض دستگاه آر اف کویتیشن

درمان ریزش مو بعد از کرونا
مارس 13, 2022
روش‌های لاغری با انواع دستگاه لاغری
آوریل 12, 2022

عوارض دستگاه آر اف کویتیشن

حتماً برای شما هم پیش آمده است که از دیدن اندامتان در آینه احساس رضایت نداشته باشید. دیدن چربی‌های اضافه‌ای که در شکم، ران و پهلوها وجود دارند، به خصوص هنگام خرید لباس واقعاً آزاردهنده هستند. بی‌تردید برای درمان چاقی و حذف چربی‌های اضافی اندامتان رژیم‌های غذایی مختلف را امتحان کرده‌اید و به ورزش‌های گوناگون روی آورده‌اید، ولی به نتیجه دلخواهتان نرسیده‌اید. امروزه با پیشرفت‌های دانش پزشکی، برای چاقی نیز درمان‌های مختلفی به وجود آمده است. در سال‌های اخیر برای حذف چربی‌های اضافی در نواحی مختلف و به طور کلی درمان چاقی از دستگاه لاغری آر اف کویتیشن استفاده می‌شود. با ما همراه باشید تا با عملکرد و عوارض دستگاه آر اف کویتیشن بیشتر آشنا شوید.

دستگاه آر اف کویتیشن 

قبل از اینکه به بررسی عوارض دستگاه آر اف کویتیشن بپردازیم، بهتر است شما را با عملکرد این دستگاه بیشتر آشنا کنیم. کویتیشن در جهت درمان چربی و سلولیت‌ها انقلاب بزرگی به پا کرده است. این روش، درمانی غیر تهاجمی دارد و روال کار آن، ارسال امواج اولتراسونیک به سمت بافت‌های چربی بدن است. این امواج موجب ایجاد یک سری حفره کوچک بین بافت‌ها می‌شود. جمع شدن این حفره‌های کوچک در کنار یکدیگر باعث تخریب بافت‌های چربی می‌شوند. سپس این ذرات ریز تخریب شده چربی که به حالت مایع هستند، توسط جریان لنفاوی از بدن به طور طبیعی دفع می‌شوند. استفاده از این دستگاه برای قسمت‌هایی از بدن مانند شکم، بازو، باسن، دور کمر، ساق و ران‌های پا بسیار مناسب است.

معایب و عوارض دستگاه آر اف کویتیشن

این دستگاه برای لاغری نواحی بدن از سه مدل فناوری امواج اوتراسوند (امواج فراصوت)، امواج فرکانس رادیویی ( امواج آر اف) یا وکیوم‌تراپی استفاده می‌کند. اگر شما تحقیق کمی در خصوص هر کدام از این تکنولوژی‌ها انجام دهید، متوجه این خواهید شد که عوارض دستگاه آر اف کویتیشن بسیار ناچیز و نزدیک به صفر است. چرا که این امواج همگی محدوده‌ای امن برای بدن انسان دارند و دارای طول موجی آزاردهنده نیستند.

برای اینکه خیال شما را راحت‌تر کنم، بهتر است بدانید که امواج اوتراسوند یا همان امواج فراصوت، در تصویربرداری و سونوگرافی از رحم مادران برای بررسی نوزادان که بسیار ظریف و حساس هستند استفاده می‌شود. با توجه به اینکه این امواج برای نوزاد بی‌ضرر هستند، پس هیچ گونه تهدیدی هم برای پوست شما به همراه نخواهند داشت. امواج آر اف نیز که همان امواج فرکانس رادیویی هستند، برای کلاژن‌سازی و جوان‌سازی پوست بسیار مناسب می‌باشند و هیچ آزاری به پوست نمی‌رسانند. وکیوم‌تراپی نیز عملکردی برون‌گرا دارد و اصلاً وارد لایه‌های زیرین پوست نمی‌شود، پس تهدیدی برای پوست ندارد.

پس اگر شما فردی نکته‌سنج هستید و برای استفاده از این دستگاه، نگران عوارض دستگاه آر اف کویتیشن هستید، بهتر است بدانید این دستگاه بهترین متد درمانی را برای لاغری اندامتان به شما ارائه خواهد داد. چرا که نه آسیبی به بدن شما وارد می‌کند و نه زیبایی و سلامتی شما را تهدید می‌کند. پس همان‌طور که متوجه شدید هر کدام از این تکنولوژی‌هایی که گفتیم، به صورت جداگانه کاربردی هستند و دستگاه‌های جدایی دارند. ولی دستگاه لاغری آر اف کویتیشن این سه فناوری را یک جا در یک دستگاه جمع کرده و آن‌ها را کاربردی‌تر و امن‌تر ارائه داده است. پس متوجه شدید که عوارض دستگاه آر اف کویتیشن تقریباً صفر است.

آر اف کویتیشن چه هندپیس‌هایی دارد ؟

هندپیس کویتیشن با پرتاب امواج اولتراسوند، چربی‌های ناحیه درمان را به لرزه در آورده و آن‌ها را شل می‌کند. پس از آن هندپیس آر اف وارد کار شده و موجب شکسته شدن پیوند بین چربی‌ها و لیپیدها می‌شود. به همین ترتیب هندپیس وکیوم کار انقباض و انبساط چربی‌ها را به عهده می‌گیرد تا بتوانند از یکدیگر جدا شوند و به راحتی دفع شده و از بدن خارج شوند. ولی برتری دستگاه کویتیشن لاغری که همان تکنولوژی فوتون‌تراپی است، در تمامی هندپیس‌ها مورد استفاده قرار گرفته و مکمل بسیار مناسبی برای لاغری است. شما باید دقت داشته باشید هنگام استفاده از هندپیس وکیوم باید از روغن‌های ماساژ استفاده کرده ولی در مصرف آن زیاده‌روی نکنید، زیرا موجب خرابی شلنگ دستگاه می‌شود.

اگر دغدغه شما برای استفاده از این روش لاغری عوارض دستگاه آر اف کویتیشن است، دیگر باید این نگرانی بر طرف شده باشد. چون این دستگاه علاوه بر نداشتن عوارض، مزایای زیادی هم دارد.

امواج آر اف و اولتراسوند هیچ گونه عارضه‌ای ندارند؟

بهتر است بدانید که آر اف و اولتراسوند دو روش بی‌خطر، بدون جراحی، بدون بریدگی و غیرتهاجمی هستند. شایان ذکر است در این روش‌ها به جهت دارا بودن پارامترهای مخصوص سونوگرافی، هنگام استفاده از دستگاه فقط سلول چربی انتخاب شده آسیب می‌بیند و با قسمت‌های دیگر تداخلی نخواهد داشت. تا امروز هیچ گونه عوارضی بعد از استفاده از این روش درمانی گزارش نشده است. با این حال ممکن است بعضی از افراد بعد از درمان دچار قرمزی، تهوع و تشنگی شوند که بسیار گذرا و کوتاه مدت است و بدون هیچ دخالت و درمانی از بین خواهند رفت.

کدام نواحی بدن برای درمان لاغری با این دستگاه مناسب هستند؟

به طور کلی نواحی‌ای از بدن که حذف چربی در آن‌ها با رژیم و ورزش به تنهایی ممکن نمی‌شود، مانند شکم، ران، باز و باسن مناسب‌ترین نواحی برای لاغری با دستگاه آر اف کویتیشن هستند. ولی دقت داشته باشید به طور کلی استفاده از این دستگاه لاغری برای هیچ نقطه‌ای از بدن ممنوعیت و محدودیت ندارد. پس شما برای حذف چربی‌های اضافی و لاغری هر ناحیه از بدنتان می‌توانید از این دستگاه بهره بگیرید. زیرا عوارض دستگاه آر اف کویتیشن بر هیچ ناحیه‌ای تا کنون گزارش نشده است.

آیا استفاده از این دستگاه با درد همراه است ؟

بهتر است بدانید که به‌کارگیری امواج فرکانس رادیویی یا آر اف و امواج اوتراسوند همگی بدون هیچ دردی هستند. زیرا گرمایی که از این دستگاه در طول درمان احساس خواهید کرد، کاملاً قابل تحمل است. گاهی احتمال بروز قرمزی خفیفی در ناحیه درمان وجود دارد، ولی دردی ایجاد نمی‌کند. پس نمی‌توان از درد دستگاه نیز به عنوان عوارض دستگاه آر اف کویتیشن یاد کرد.

مراقبت‌های قبل و بعد از دستگاه آر اف کویتیشن

شما باید قبل از انجام این روش و استفاده از دستگاه آر اف کویتیشن با متخصص این امر مشورت کنید و از شرایط خود به او بگویید. به این ترتیب تمام بیماری‌های زمینه‌ای که شما دارید و داروهایی که مصرف می‌کنید، مورد بررسی قرار می‌گیرند و مشکلی بعد از انجام این روش برای شما پیش نخواهد آمد. موردی که بسیار به آن سفارش می‌شود، این است که حداقل 10 روز قبل از انجام این روش از سولاریوم و برنزه کردن پوستان پرهیز کنید. زیرا انجام این کارها موجب حساس شدن بیش از حد پوست در برابر امواج دستگاه آر اف کویتیشن خواهد شد.

همچنین فردی که برای درمان لاغری با این روش اقدام می‌کند، باید تمامی داروهایی که برای درمان چاقی مورد استفاده قرار می‌داده را کاملاً قطع کرده و از مصرف هر گونه نوشیدنی الکلی و کافئین دار در 48 ساعت قبل از استفاده دستگاه خودداری کند. در نهایت فرد بیمار باید برای جلوگیری از کم آبی بدن بعد از استفاده از دستگاه، تقریباً 2 لیتر آب مصرف کند. اصولاً درمانگر بعد از استفاده دستگاه آر اف کویتیشن توصیه‌هایی مانند خوردن آب فراوان، انجام ورزش‌های مناسب و پرهیز از خوردن غذاهای چرب را توصیه می‌کند.

مزایای دستگاه آر اف کویتیشن

اگر از ابتدای مقاله با ما همراه بوده باشید، متوجه این شده‌اید که علاوه بر اینکه عوارض دستگاه آر اف کویتیشن در حد صفر است، مزایای زیادی نیز دارد که در زیر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • کاربری این دستگاه آسان و بدون هیچ دردی است.
 • روشی غیرتهاجمی و بدون نیاز به بیهوشی است.
 • در عین امنیت، دارای اثربخشی بالایی است.
 • زمان انجام درمان کوتاه و در مقابل دوام درمان بالا است.
 • قابلیت از بین بردن سلولیت‌ها و درمان چربی‌های موضعی را دارد.
 • باعث جوان‌سازی و لیفت در پوست ناحیه درمان می‌شود.
 • از جمع شدن چربی‌های آزاد شده جلوگیری کرده و آن‌ها را برای دفع هدایت می‌کند.
 • باعث تولید کلاژن در پوست می‌شود.
 • موجب بهبود خون‌رسانی و اکسیژن بهتر در پوست می‌شود.
 • از افتادگی پوست جلوگیری می‌کند.
 • باعث ایجاد تغذیه و تجدید قوای بهتر پوست می‌شود.
 • توانایی کاهش سایز حدود 2 تا 5 سانتی‌متر در هر جلسه را دارد.

کلام آخر

در این مقاله با استناد به مواردی که خواندید، شما را به طور کامل از صفر بودن عوارض دستگاه آر اف کویتیشن مطمئن کردیم. پس اگر شما فردی هستید که از رژیم‌های بی‌نتیجه و ورزش‌های مداوم خسته شده‌اید و نیاز به نیروی کمکی برای رسیدن به اندام ایده‌آل خود دارید، بهترین گزینه برای شما دستگاه لاغری آر اف کویتیشن خواهد بود. ما نیز در مجموعه زیبایی شهربانو با توجه به نزدیک شدن به روزهای طلایی عید نوروز با داشتن به‌روزترین دستگاه‌های لاغری و درمانگرهایی دوره دیده و متخصص این امر، توانایی این را داریم که در این مدت کم باقی‌مانده تا ایام عید، شما را به رویاهایتان و داشتن اندامی تراشیده برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *