رژیم غذایی بعد از کرایو لیپولیز

کراتین سرد، یک روش درمانی برای موهای آسیب دیده
فوریه 27, 2022
مزایایی لاغری با دستگاه کویتیشن که باید بدانید
مارس 7, 2022

رژیم غذایی بعد از کرایو لیپولیز

کرایو لیپولیز جزو یکی از بهترین روش‌ها برای لاغری و حذف چربی‌های موضعی بدن است. این روش در اکثر کشورهای آمریکایی و اروپایی بهترین روش شناخته شده و توسط FDA آمریکا نیز تأیید شده است. در دستگاه لاغری کرایولیپولیز، سلول‌های چربی در موضع مورد نظر تا حدی سرد می‌شوند که منجر به شکسته شدنشان می‌شود. پس از شکسته شدن نیز بدن آن‌ها را از طریق کبد دفع می‌کند. در این روش که غیرتهاجمی است، به فرم دادن و تراش بدن کمک شایانی می‌کند. شایان ذکر است این روش به جهت اینکه در دمای بسیار پایین انجام می‌شود، به هیچ عنوان به بافت‌های اطراف موضع آسیبی نمی‌رساند. تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با طرز کار دستگاه کرایولیپولیز، مزایا کرایو و رژیم غذایی بعد از کرایو لیپولیز آشنا شوید.

لاغری به روش کرایو لیپولیز

این دستگاه که روشی غیر جراحی است، جایگزینی برای عمل جراحی لیپوساکشن به حساب می‌آید. دقت داشته باشید که این روش برای لاغری تمام بدن نیست، بلکه به عنوان موضعی و بیشتر برای کم کردن سایز شکم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه به طور کلی برای قسمت‌هایی از بدن که چربی‌های مقاومی دارند، مؤثر است. سایز قسمت‌هایی از بدن مانند پهلو، ران‌ها، پایین شکم، بازو و باسن با این دستگاه بسیار تغییر خواهند کرد. از دلایل مهمی که این دستگاه را محبوب کرده است، بی‌خطر بودن آن است. هر چند ممکن است پس آر استفاده از این دستگاه قرمزی، کبودی و بی‌حسی را در محل موضع احساس کنید، ولی گذرا است و بی‌هیچ درمانی بعد از گذشت چندین روز از بین خواهد رفت.

مزایای کرایو لیپولیز

در این قسمت می‌خواهیم به مزایای دستگاه کرایو لیپولیز اشاره کنیم تا بدانید چه مواردی موجب شده تا این دستگاه به عنوان گزینه اول برای افرادی که قصد انجام لاغری موضعی را دارند انتخاب می‌شود. یکی از مهم‌ترین مزایای این روش این است که هم‌زمان می‌توان چند قسمت از بدن را مورد درمان قرارداد، همچنین این درمان موجب بهبود کیفیت پوست در موضع مورد نظر می‌شود. همچنین به دلیل اینکه این نوع درمان در خارج از بدن صورت می‌گیرد، روشی غیر تهاجمی محسوب شده و به جهت نداشتن هیچ بریدگی و ایجاد سوراخ تیز از هرگونه عفونتی به دور است.

شیوه درمان کرایولیپولیز بدون هر گونه درد و خونریزی است و بعد از درمان حدود 4 تا 12 سانتی‌متر از سایز موضع کم خواهد شد. این روش بدون هیچ گونه افتادگی و شل شدن در پوست است و هیچ نیازی به دوره نقاهت و استراحت بعد از درمان نخواهد داشت. شایان ذکر است این روش لاغری برای افرادی که دارای کبد چرب با گرید کم هستند نیز بسیار مناسب است.

رژیم غذایی بعد از کرایو لیپولیز

 

رژیم غذایی بعد از کرایو لیپولیز از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که بعد از کلی تحقیق، جهت پیدا کردن دستگاهی مناسب برای لاغری و استفاده از آن دستگاه، حیف است که به خاطر نگه نداشتن رژیم غذایی بعد از کرایو لیپولیز، تمام اهداف و آرزوهایتان برای اندامی ایده‌آل به باد برود. به طوری که شما باید بعد از انجام روش کرایو لیپولیز تمامی گروه‌های غذایی مثل غلات، نان، لبنیات، سبزیجات و پروتئین و گروه گوشت را مورد استفاده قرار دهید. لازم است بدانید که یک رژیم غذایی در صورتی اصولی و مناسب است که هیچ کدام از مواد غذایی را حذف نکند و گرسنگی و فشار زیادی را به فرد وارد نکند. به همین ترتیب یک رژیم غذایی وقتی اصولی است که حداقل در آن دو میان وعده داشته باشد. بهترین رژیم غذایی بعد از کرایو لیپولیز برنامه‌ای غذایی است که علاوه بر اینکه تمام مواد غذایی را در خود بگنجاند، متنوع نیز باشد.

در رژیم غذایی بعد از کرایو لیپولیز باید سعی کنید تمامی کارهایی که موجب کم شدن سوخت و ساز بدن می‌شوند را حذف کنید. زیرا در غیر این صورت، فقط یک کاهش وزن کاذب برایتان رخ می‌دهد که مربوط به کم شدن عضلات بدن و آب از دست رفته بدن است. پس کاهش وزن مربوط به از دست رفتن چربی نمی‌باشد که همین امر موجب می‌شود بعد از مدتی کاهش وزن فرد متوقف شده و فرد احساس شکست بکند. حتماً دقت داشته باشید که در رژیم غذایی باید مصرف تمامی مواد غذایی حالت اعتدال داشته باشد. به طوری که از حذف یک ماده غذایی و یا مصرف زیاد یک ماده غذایی پرهیز شود. دقت داشته باشید کاهش وزنی درست است که میزان سوخت و ساز در آن بالا نگه داشته شود، به همین جهت انجام دادن تمرینات ورزشی توصیه می‌شود.

رعایت‌های بعد از کرایو لیپولیز

کسانی که لاغری با دستگاه کرایو لیپولیز را انجام داده‌اند تا حدود سه ماه بعد از انجام کرایو نباید نوشیدنی‌هایی که حاوی الکل هستند و به طور کلی نوشیدنی‌هایی که کالری بالایی دارند را مصرف کنند. زیرا موجب برگشت وزن از دست رفته بعد از کرایو می‌شود. این افراد باید به طور جدی از خوردن غذاهایی که چرب و سرخ کرده هستند مانند، کالباس، سوسیس، انواع کتلت و کوکو، پفک، چیپس، خامه، شیرینی، کره، شکلات، سس مایونز، تنقلات و نوشابه پرهیز کنند. در رژیم غذایی بعد از کرایو لیپولیز باید سعی کنید تا بیشتر از لبنیات کم چرب استفاده کنید و از مصرف شیر، ماست و پنیرهایی که چربی زیادی دارند، خودداری کنید. این افراد حتماً باید از مصرف نوشیدنی‌های پرکالری مانند آبمیوه‌ها، میلک شیک و کافه گلاسه‌ها پرهیز کنند.

شایان ذکر است شما باید به برچسب و اطلاعات مواد غذایی روی محصولات دقت کرده و آن‌ها را مطالعه کنید و سعی کنید تا مواد غذایی کم‌چرب یا فاقد چربی، کم کلسترول یا فاقد کلسترول، بدون کالری و بدون قند را مورد استفاده قرار دهید.

نکات مهم در رژیم غذایی بعد از کرایو لیپولیز

یک سری باورهای غلط وجود دارد که در بین افراد رواج زیادی پیدا کرده است. دانستن آن‌ها به شما کمک می‌کند تا با شنیده‌هایی غلط رژیمتان را به هم نزنید. به دلیل اهمیت این موضوع لازم دانستیم در اینجا، آن موارد را برایتان عنوان کنیم:

  • دقت داشته باشید بعضی از این محصولات شما را گول می‌زنند، زیرا الزاماً نوشتن کلمه رژیمی یا بدون قند به معنی بدون کالری بودن آن‌ها نیست.
  • بسیاری از مواد غذایی هستند که بین افراد کم کالری تلقی می‌شوند، مثل دایجستیوها که تحت عنوان بیسکوییتی کم کالری شناخته شده‌اند. در صورتی که واقعیت این است که این بیسکوییت دارای چربی، شکر و آرد است که سه ماده پرکالری هستند.
  • مورد بعدی شکلات‌های تلخ هستند که باورهای غلط افراد آن‌ها را رژیمی می‌دانند. ولی در حقیقت شکلات‌های تلخ دارای کره کاکائو هستند که کالری بالایی دارد. در شکلات تلخ فقط کمی شکر آن کم شده ولی کره کاکائو در آن وجود دارد. پس در مصرف شکلات تلخ نیز باید دقت کنید.

کاهش سایز با روش کرایولیپولیز دائمی است؟

به طور کلی نتایج کار در نواحی مورد درمان، دائمی محسوب می‌شود. ولی با این وجود اگر وزن خودتان را حفظ نکنید، ممکن است چربی‌ها در نواحی دیگر بدنتان تجمع کنند. به هر ترتیب همان‌طور که گفتیم شما می‌توانید با داشتن رژیمی مناسب به همراه ورزش، نتایج این درمان را بهینه و دائمی کنید. یادتان باشد که هر چند استفاده از این دستگاه، چربی‌های مناطقی از بدن را از بین می‌برد، ولی توقع معجزه از آن را نداشته باشید که تمامی چربی‌ها را به طور کامل نابود کند. با این حال سبک زندگی‌تان می‌تواند در نتیجه نهایی نقش زیادی داشته باشد. تا حدی که اگر فردی رژیم غذایی بعد از کرایو لیپولیز را رعایت نکند، همچنین بی‌تحرک و بدون فعالیت باشد، باید توقع کاهش چربی کمتری داشته باشد.

به چند جلسه کرایولیپولیز برای هر موضع نیاز است؟

تعداد جلسات درمان برای هر بیمار با فرد دیگر متفاوت خواهد بود. به طور کلی افراد بعد از هر جلسه درمان هدفمند در یک موضع، تقریباً 20 درصد از چربی ناحیه را از دست می‌دهند. تا حدی که بسیاری از افراد بعد از اتمام جلسه اول، دیگر نیازی به جلسات بعدی نمی‌بینند. در صورتی که شما به جلسات بعدی نیاز داشته باشید، درمانگر حداقل یک ماه بعد از تاریخ جلسه اول درمان، به شما جلسه دوم را توصیه می‌کند.

کلام آخر

همان‌طور که تا اینجا متوجه شدید شما می‌توانید با یک رژیم غذایی بعد از کرایو لیپولیز از شر چربی‌هایی که مدت‌ها در بدن شما جا خوش کرده‌اند، خلاص شوید. ولی این رژیم باید کاملاً سالم و اصولی باشد تا هم وزن از دست رفته برنگردد و هم تغییر خوبی در لایف استایل شما ایجاد گردد. به این ترتیب شما با بدنی سلامت به دوران میان‌سالی خودتان خواهید رسید. با توجه به نزدیک شدن ایام عید و تکاپویی که افراد در این روزها برای تناسب اندام خود دارند، مجموعه زیبایی شهربانو آمادگی دارد با به کارگیری دستگاه کرایو لیپولیز، با حضور مشاوران و متخصصانی که در این زمینه دارد، شما عزیزان را به اندام دلخواهتان برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *