روش‌های لاغری با انواع دستگاه لاغری

عوارض دستگاه آر اف کویتیشن
مارس 13, 2022
لیزر موهای زاید برای کدام قسمت بدن مناسب است؟
آوریل 17, 2022

روش‌های لاغری با انواع دستگاه لاغری

شاید شما هم جزو کسانی باشید که دچار چاقی‌های موضعی هستید و دوست دارید لاغری را تجربه کنید و از رژیم‌های سنگین و استپ‌های وزنی دائمی خسته شده‌اید و به دنبال یک روش ساده برای از بین بردن چربی‌های نواحی مختلف بدن خود هستید. لاغری با انواع دستگاه چند سالی است که رواج پیدا کرده است که همانند هر روش دیگر مزایای خاص خود را دارد. در این روش در کنار از بین رفتن چربی‌های موضعی، تناسب اندام را تجربه می‌کنید و به این ترتیب وضعیت سلولیت‌های بخش‌های مختلف بدن نیز بهبود می‌یابد. لاغری با انواع دستگاه‌های مختلف انجام می‌شود که در این مطلب قصد داریم به معرفی آن بپردازیم. پس با ما در ادامه همراه باشید.

از بین بردن چربی‌های موضعی با دستگاه RF

RF Mono Polar یکی از روش‌های لاغری با دستگاه است. این دستگاه برای از بین بردن چربی‌ها و سلولیت‌های نواحی شکم و پهلو و چربی‌هایی که در صورت و غبغب تجمع یافته‌اند، استفاده می‌شود. تعداد جلسات برای از بین بردن چربی‌های این نواحی بسته به میزان چربی متغیر است. در این روش، میزان انرژی کنترل شده‌ای به نواحی چربی موضعی وارد شده و یک حرارت عمقی داخل سلول‌های چربی ایجاد می‌شود و باعث از بین رفتن آن‌ها می‌شود. این انرژی به صورت عمقی وارد پوست شده و باعث کشیده شدن و سفت شدن پوست نیز می‌شود.

RF یکی از جدیدترین و بهترین دستگاه‌های لاغری است که برای فرم دهی به بدن و از بین بردن چاقی‌های موضعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش عوارض جانبی بسیار کمی دارد و همچنین دوره بهبودی آن بسیار کوتاه است. از این روش می‌توان برای لاغری تمامی قسمت‌های بدن از جمله ران‌ها، بازو، شکم و پهلو، باسن، زانو، لگن، سینه و مچ پا استفاده کرد. این روش برای افرادی که دچار اختلالات و بیماری‌های پوستی هستند، توصیه نمی‌شود. به دلیل اینکه فرد نمی‌تواند به درستی حس و ناراحتی خود را در طول درمان گزارش دهد و به این ترتیب احتمال آسیب‌دیدگی در فرد به وجود می‌آید.

مزایای لاغری با RF

۱. لاغری با دستگاه RF یکی از مطمئن‌ترین و اثربخش‌ترین روش‌های لاغری است که نیاز به جراحی ندارد و در نتیجه دوره نقاهت نیز ندارد.

۲. سلولیت از بین می‌رود. سلولیت چربی زیر پوستی است که باعث ایجاد حفره در بدن به خصوص در قسمت ران‌ها می‌شود. انتشار امواج RF باعث گرم شدن چربی‌های زیرپوستی می‌شود و گردش خون را افزایش می‌دهد و در عین حال به سفت شدن پوست و از بین رفتن سلولیت‌ها کمک می‌کند.

۳. چربی‌های عمقی از بین می‌روند. دستگاه آر اف چربی‌های تجمع یافته در بخش‌های مختلف بدن را ذوب می‌کند و از آن جا که هیچ عامل خارجی وارد بدن نمی‌شود، احتمال ایجاد هرگونه عفونت پوستی از بین می‌رود.

۴. به جوان‌سازی پوست کمک می‌کند. با افزایش سن، فرآیند بازسازی سلول‌های مرده کند می‌شود و به این ترتیب پوست شل شده و دچار افتادگی می‌شود. از دست رفتن الاستین و کلاژن موجود در پوست، باعث ایجاد خطوط و افتادگی پوست می‌شود. تابش امواج رادیویی به پوست با استفاده از دستگاه RF پوست را برای تولید الاستین و کلاژن تحریک می‌کند و به این ترتیب، ظاهری زیبا و جوان به پوست می‌دهد.

۵. با روش RF می‌توانید سایز هر بخش از بدن خود را که دوست دارید، کاهش دهید. هر ناحیه از بدن شما که دچار چاقی موضعی شده‌اند را می‌توانید کاهش سایز دهید، بدون اینکه نگران افتادگی پوست باشید.

لاغری موضعی با دستگاه G5

لاغری با دستگاه G5 نوعی ماساژ درمانی است که با استفاده از سری‌های مخصوص، قسمت‌های مختلف بدن ماساژ داده می‌شود و به از بین بردن چربی‌های موضعی و ترمیم بافت‌های عمیق کمک می‌کند. این دستگاه یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن سلولیت‌های پوستی است. در حال حاضر ۸۵ درصد از زنان مبتلا به سلولیت هستند و این روش می‌تواند تأثیر بسزایی در از بین بردن آن‌ها داشته باشد. قدرت و کیفیت دستگاه جی فایو و همچنین تخصص اپراتور به شدت در میزان تاثیرگذاری این دستگاه مؤثر است.

پس از اینکه بخش‌های مختلف بدن توسط این دستگاه ماساژ داده می‌شود، ابتدا سلولیت‌ها و چربی‌های زیر پوست شکسته می‌شوند و با گذشت زمان بافت پوست صاف می‌شود. پس از استفاده از جی فایو، گردش خون در آن ناحیه افزایش می‌یابد و به ماهیچه‌های ناحیه ماساژ داده شده، فرم و حجم می‌دهد. این روش به تجزیه رسوبات چربی در ناحیه مورد نظر کمک می‌کند و تولید کلاژن و الاستین را افزایش می‌دهد. در صورتی که در کنار استفاده از G5، ورزش را شروع کنید و رژیم تغذیه‌ای مناسبی در پیش بگیرید، قطعاً به نتایج بهتری در کوتاه مدت دست خواهید یافت.

مزایای لاغری با G5

۱.باعث افزایش گردش خون در ناحیه مورد نظر می‌شود و در تولید کلاژن و الاستین بسیار مؤثر است.

۲.به دفع سموم بدن و کاهش وزن کمک می‌کند.

۳.یکی از بهترین روش‌های از بین بردن سلولیت است.

از بین بردن چاقی موضعی با دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن با استفاده از تابش امواج رادیویی و فراصوت به از بین بردن سلولیت و چربی‌های موضعی کمک می‌کند. بدون اینکه به سلول‌ها و ارگان‌های مختلف بدن آسیبی وارد شود. در این روش سلول‌های چربی به صورت طبیعی شکسته می‌شوند و از بدن دفع می‌شوند. در این روش هیچ گونه خطری از جمله عفونت، درد، خونریزی و زخم، فرد را تهدید نمی‌کند. این روش برای چاقی‌های موضعی بخش‌های مختلف بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد و با توجه به ابعاد هر بخش، تعداد جلسات متفاوت است.

در این دستگاه لاغری، با استفاده از ابزار دستی، امواج به سطوح زیر پوست منتقل می‌شود. سپس انقباض و انبساط موج‌ها، حباب‌هایی ایجاد می‌کند که بزرگ می‌شوند و پس از برخورد با یکدیگر باز شده و امواج شوکی ایجاد می‌کنند که در اثر عملیاتی به نام کویتیشن، باعث نشست چربی‌ها می‌شوند. مواد زائد بدن در نهایت در کبد جمع‌آوری شده و از طریق ضایعات گوارشی و عرق از بدن دفع می‌شوند.

مزایای لاغری موضعی با کویتیشن

۱.نیاز به بی‌حسی و جراحی ندارد.

۲.پس از پایان دوره، ناهمواری در بدن ایجاد نمی‌شود.

۳.بدون زخم و خونریزی انجام می‌شود.

۴.عوارض جانبی آن‌چنانی ندارد.

۵.برای انواع پوست مناسب است.

لاغری با دستگاه کرایولیپولیز

لاغری با دستگاه کرایولیپولیز با استفاده از سرما انجام می‌شود. در این روش با استفاده از سرما، سلول‌های چربی شکسته می‌شوند و بدون اینکه آسیبی به پوست وارد شود، سلول‌های چربی یخ می‌زنند. این دستگاه، یکی از محبوب‌ترین روش‌های لاغری در سراسر جهان است. این روش برای کسانی که پوست شل و افتاده‌ای دارند، به حساسیت‌های پوستی مبتلا هستند و بیماران مبتلا به بیماری‌های مرتبط با سرما مانند کهیر سرد توصیه نمی‌شود.

در این روش ابتدا ابعاد ناحیه مورد نظر ارزیابی شده و سپس یک اپلیکاتور با ابعاد و انحنای مناسب انتخاب می‌شود. اپلیکاتور روی ناحیه چاقی موضعی قرار می‌گیرد و توده چربی به داخل حفره آن کشیده می‌شود. سپس دمای آن کاهش یافته و پس از مدتی ناحیه بی حس می‌شود. در نهایت پس از اتمام کار، ناحیه مورد نظر ماساژ داده می‌شود که تأثیر بسزایی در نتیجه کار خواهد داشت.

مزایای استفاده از کرایولیپولیز

۱. در صورتی که چربی‌ها با استفاده از این روش از بین بروند، احتمال بازگشت آن‌ها حداقل ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد.

۲. در هر جلسه از کرایولیپولیز، هر شخص بین ۴ تا ۱۲ سانتی‌متر کاهش سایز را تجربه خواهد کرد.

۳. این روش بسیار ایمن و بدون عوارض است.

کلام پایانی

در این مطلب با انواع دستگاه‌های لاغری آشنا شدید. اگر شما هم جزو افرادی هستید که تمایل به کاهش سایز و از بین بردن چربی‌های موضعی دارید و یا دوست دارید کار کردن با این دستگاه‌ها را یاد بگیرید، آموزشگاه آرایشگری شهربانو این خدمات را با بهترین کیفیت در اختیارتان قرار می‌دهد. برای آموزش کار با انواع دستگاه‌های لاغری و یا کاهش چربی‌های موضعی می‌توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *