تکنیک‌های شگفت‌انگیز ماساژ لاغری

عوامل موثر در هزینه لاغری با دستگاه کویتیشن
مارس 8, 2022
درمان ریزش مو بعد از کرونا
مارس 13, 2022

تکنیک‌های شگفت‌انگیز ماساژ لاغری

ماساژ لاغری این روزها به روشی همه‌پسند برای درمان چاقی تبدیل شده است. تصور کنید؛ بسیار هیجان‌انگیز است که شما در عین حال که خدمات ماساژ با تمام فواید آن را دریافت می‌کنید، به لاغر شدن و اندام مناسب نیز نزدیک شوید. اگر شما هم مشتاق شدید تا با تکنیک‌های شگفت‌انگیز ماساژهای لاغری آشنا شوید، با ما همراه باشید. در این مقاله نکات بسیار ارزنده‌ای در این زمینه در اختیار شما قرار می‌گیرد.

ماساژ لاغری

ماساژهای لاغری یکی از بروزترین روش‌هایی هستند که از طرف متخصصان این امر برای لاغری موضعی تأیید شده و از محبوبیت بالایی بین افراد برخوردار می‌باشند. ماساژ لاغری روشی غیرتهاجمی و بدون خطر است. این ماساژ برای کسانی که قصد لاغر کردن اندامشان را، علی‌الخصوص به صورت موضعی دارند، بسیار انتخاب مناسبی است. این نوع ماساژ علاوه بر مؤثر بودن برای لاغری موضعی، در بهبود وضعیت سلولیت‌ها نیز تأثیر زیادی دارد. مسئله مهمی که اینجا اهمیت دارد، این است که ماساژهای لاغری چه فرآیندی را انجام می‌دهند که انواع مختلف رژیم‌ها و ورزش‌های سخت از آن بهره نمی‌برند. یادتان باشد ماساژهای لاغری معجزه نمی‌کنند، بلکه باید در کنار روش‌های دیگر لاغری تأثیر آن‌ها را بیشتر کرد. یادتان باشد، اشخاص مختلف ویژگی‌ها و خصوصیات بدنی متفاوتی نیز دارند که در برابر تأثیر روش‌های گوناگون لاغری متفاوت هستند.

تفاوت ماساژ لاغری با ماساژهای دیگر

بهتر است بدانید که ماساژهای لاغری و تکنیک‌های مختلف آن با انواع ماساژهای دیگر تفاوت زیادی ندارند. ولی نکته‌ای که باعث تفاوت این نوع ماساژ با دیگر ماساژها می‌شود، متمرکز شدن فرد درمانگر بر روی نقاطی است که برای لاغری مد نظر است. به این ترتیب موجب افزایش خون‌رسانی به نواحی مورد درمان شده و در نتیجه به حذف چربی‌های جمع شده در آن ناحیه کمک می‌کند.

تکنیک‌های مختلف ماساژ لاغری

به طور کلی هر نوع از ماساژ یک شاخه تخصصی از تکنیک‌های ماساژ مادر است. شایان ذکر است ماساژ مادر شامل ورز دادن، ضربه زدن، مالش دادن و حرکات سُر مانند است. در ماساژ لاغری نیز از تمام این تکنیک‌ها استفاده می‌شود، فقط تمرکز بر روی نواحی مورد نظر است. در اینجا به بررسی تکنیک‌های شگفت‌انگیز در ماساژهای لاغری خواهیم پرداخت.

تکنیک سُراندن یا افلوراژ

برای مقدمه و شروع در ماساژهای لاغری از این حرکت استفاده می‌کنند. به این صورت که کف دو دست درمانگر در یک سو سُرانده شده و هنگامی که به نقطه شروع بر می‌گردد، کمی فشار سطحی وارد می‌کند. به این ترتیب با این تکنیک آغازین، گردش خون در محل درمان بالا رفته و بدن برای تکنیک‌های بعدی ماساژ آماده می‌شود.

 تکنیک مالش دادن

در این تکنیک، کف‌های دست درمانگر در طول ماهیچه مورد درمان به حالت طولی حرکت می‌کند. اصطکاک حاصل از این کار، موجب گرم شدن و بالا رفتن جریان خون در موضع مورد نظر می‌شود.

تکنیک ورز دادن

این تکنیک بیشتر در نواحی‌ای از بدن که دارای حجم عضلات بالایی هستند، مانند بالای پا و نشیمنگاه انجام می‌شود. تکنیک‌هایی که در این روش انجام می‌گیرد، شامل فشردن و رها کردن عضلات می‌باشد. همین امر موجب افزایش گردش خون، گرم شدن بافت و خاصیت ارتجاعی در عضلات آن ناحیه می‌شود.

تکنیک ضربه زدن

این مرحله شامل نیشگون گرفتن و حرکات ساطوری می‌باشد که هر دو حالت موجب واکنش ماهیچه می‌شود. هر چند این تکنیک در ماساژ لاغری کمتر از سایر ماساژها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مراحل ماساژ لاغری برای قسمت‌های مختلف

 

تمامی ماساژها دارای تمهیدات اولیه هستند. این تمهیدات شامل آماده کردن اتاق ماساژ، آماده‌سازی ملحفه‌های تمیز به رنگ سفید، استفاده کردن از عودهای خوشبوکننده، عطر، روغن‌های مناسب ماساژ و موسیقی‌های آرامش‌بخش می‌باشد. بعد از انجام تمامی این مراحل آماده‌سازی، درمانگر بر موضع مورد درمان متمرکز می‌شود.

ماساژ لاغری پهلو و شکم

در ابتدای کار فرد باید به پشت دراز بکشد و فرد ماساژ دهنده بعد از اینکه دست‌هایش را چرب کرد با کمک گرفتن از کف دست و نوک انگشتانش، از ناحیه پهلو شروع کرده و به سمت ناف حرکت کند. این حرکت را در جهت‌های مختلف برای مدت زمان 5 دقیقه می‌تواند انجام دهد.

ماساژ لاغری برای ران پا

در این ماساژ، فرد به پهلو دراز کشیده و فرد ماساژ دهنده با دست‌های آغشته به روغن ماساژ از قسمت بالایی ران به سمت زانو، با فشاری متناسب حرکت می‌کند. سپس همین حرکت را برای پای دیگر نیز باید انجام دهد. این حرکت بسیار مفید و مثبت برای حذف سلولیت‌های قسمت ران است و حدود 3 تا 5 دقیقه برای هر پا زمان نیاز دارد.

ماساژ لاغری برای بازو

یکی از نواحی بدن بخصوص در خانم‌ها که تجمع چربی بیشتری در آن وجود دارد، بازوها هستند. برای حذف چربی در این ناحیه، باید از ماساژهای دورانی به همراه روغن‌های مخصوص ماساژ استفاده کرد. بهتر است برای هر دست 3 تا 5 دقیقه ماساژ را ادامه داد.

موارد استفاده از ماساژ لاغری

ماساژهای لاغری بیشتر از همه به افرادی که بیماری‌های درگیر کننده مفاصل دارند، به طوری که ورزش کردن برایشان سخت است، توصیه می‌شود. به همین ترتیب برای افرادی که بعد از زایمان دچار چربی شکم می‌شوند و امکان انجام ورزش در آن ناحیه را ندارند نیز بسیار مفید واقع می‌شود. ولی برای افرادی که مشکل جسمی ندارند و می‌توانند از رژیم غذایی و ورزش در کنار ماساژ بهره ببرند، توصیه می‌شود از این روش‌ها در کنار ماساژهای لاغری برای کمک به بهتر لاغر شدن استفاده کنند. به طور کلی ماساژهای لاغری همان کاری را انجام می‌دهند که دستگاه‌های لاغری انجام می‌دهند. فقط تفاوت در سرعت عملکرد است که در ماساژ لاغری سرعت خیلی پایین‌تر از روش لاغری با دستگاه است.

چند جلسه ماساژ لاغری مناسب است؟

تمام افراد با یکدیگر متفاوت هستند. حتی اگر از لحاظ قد، وزن و سن هم یکسان باشند، باز هم شرایطی مانند آب و هوای محل زندگی و عادات روزانه، در تعداد جلسات لازم برای درمان مؤثر هستند. معمولاً 2 تا 3 جلسه درمان در طول هفته مفید است که بسته به عکس‌العمل بدن هر فرد، می‌توان تعداد جلسات را کم یا زیاد کرد. هر چند توصیه می‌شود تعداد جلسات درمان خود را از 3 جلسه در هفته بیشتر نکنید. چرا که بدن خسته شده و خیلی زود به شرایط جدید عادت کرده و به این ترتیب ماساژ لاغری اثر خود را از دست می‌دهد.

نکاتی که باید در ماساژ لاغری در نظر بگیرید

همان‌طور که می‌دانید بیشتر افراد برای قسمت‌های مختلف بدنشان، از ماساژهای لاغری استفاده می‌کنند. ولی بیشترین قسمتی که مورد درمان قرار می‌دهند، ناحیه شکم است. پس لازم دانستیم نکات مهمی را در خصوص قبل و بعد از انجام ماساژهای لاغری به شما توصیه کنیم:

  • یادتان باشد در صورتی که در ناحیه‌ای از بدن احساس درد کردید، آن را به فرد ماساژ دهنده اطلاع دهید.
  • دردهایی که در ناحیه شکم دارید، برای انجام ماساژ شکم بسیار جدی بگیرید.
  • در صورت داشتن بیماری‌های قلبی و کلیوی، یا هر گونه لخته در پا باید آن را به فرد ماساژ دهنده اطلاع دهید.
  • مواردی مانند مشکلات فشارخون، پوکی استخوان و التهاب در نقاط مختلف بدن را به فرد ماساژ دهنده اطلاع دهید تا از بروز مشکلات جدی پیشگیری کنید.
  • در ناحیه‌ای که تومور یا غده سرطانی وجود دارد، انجام ماساژ ممنوع است.
  • به هیچ عنوان بعد از خوردن غذا ماساژ را انجام ندهید.
  • انجام دادن ماساژ در نواحی دارای عفونت به جهت سرایت عفونت به سایر نقاط بدن، ممنوع است.

کلام آخر

اگر چه  انجام ماساژ لاغری به تنهایی برای رسیدن به تناسب اندام کافی نمی‌باشد، ولی اگر در کنار ورزش و رژیم غذایی مناسب انجام شود، نتایج معجزه‌آسایی خواهد داشت. این ماساژ بسیار مناسب برای افرادی است که دارای بیماری‌های جسمی هستند و امکان ورزش کردن ندارند. با توجه به نزدیک شدن ایام عید و تکاپوی خانم‌ها برای رسیدن به اندامی متناسب، مجموعه شهربانو آمادگی خود را برای ارائه انواع ماساژ با درمانگرهایی متخصص به شما عزیزان اعلام می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *